Blog

Káva je pro mnoho z nás nepostradatelným rituálem, ranním povzbuzením a hnacím motorem během dne. Ale i tenhle elixír má své stinné stránky. Jaké rizika se skrývají za šálkem lahodného moku?

Diastáza, nebo-li rozestup svalů přední břišní stěny, je běžným problémem u žen, zejména po těhotenství. Tento stav může vést k problémům s posturou, bolestí zad a slabým středem těla. Nicméně existuje řada cvičení a technik, které mohou pomoci zlepšit diastázu a posílit břišní svaly. V tomto článku se podíváme na několik efektivních způsobů, jak...

Vítejte na našem fitness blogu, kde se dnes zaměříme na jedno z nejčastějších témat mezi ženami - celulitidu. Mnoho z nás se s touto nepříjemnou "pomerančovou kůží" potýká, ale můžeme vám pomoci v boji s tímto problémem. Přečtěte si několik efektivních tipů a cvičení, které vám pomohou dosáhnout hladké a pevné pokožky.

Pokud jste aktivní ve světě fitness a sportu, pravděpodobně jste slyšeli o Cross tape. Tento inovativní přístup k podpoře těla a zlepšení výkonu získává stále více pozornosti díky svým různým výhodám a širokému spektru použití. Co to vlastně je Cross tape a jak může změnit váš trénink? Pojďme se na to podívat.

V moderním světě fitness je kinesio tejpování stále častějším trendem, který zaujal nejen profesionální sportovce, ale i běžné jedince, kteří se snaží maximalizovat svůj výkon a zlepšit regeneraci. Co je to vlastně kinesio tejpování a jak může posílit Vaše cvičení? Pojďme se na to podívat.

Bolest achillovy šlachy, která je spojena s achilodinii nebo tendinitidou, může být pro každého, kdo trpí, velmi frustrující. Tato bolest může omezit vaši schopnost provádět běžné aktivity a sportovní výkony, a proto je důležité hledat účinné způsoby, jak s ní bojovat. V tomto článku se podíváme na několik strategií pro prevenci a terapii bolestí...

Lyžování je sport, který vyžaduje vysoce specifickou fyzickou přípravu, aby lyžaři dosáhli maximálního výkonu na svahu. Bez ohledu na to, zda se chystáte na sjezdovky, do terénu nebo na běžky, správný tréninkový plán vám může pomoci zlepšit sílu, vytrvalost a techniku, což vám umožní užít si lyžování naplno a snížit riziko úrazu.

V dnešní době je zájem o přírodní léčivé prostředky a doplňky stravy stále větší. Mezi nimi se vynořuje jedna z nejstarších bylin používaných v tradiční indické medicíně - Ashwagandha. Tato rostlina, známá také jako indický ženšen, má mnoho přínosů pro naše tělo a mysl, a není divu, že se stává stále populárnější i mezi nadšenci fitness a zdravého...

Cvičení není pouze o opakovaní cviků a zvedání váhových činelů; je to cesta, na níž sledujete svůj vlastní pokrok a dosahujete svých fitness cílů. V tomto rozsáhlém průvodci se zaměříme na význam monitorování progressu ve fitku, jak správně měřit úspěchy a jak využít data k dosažení optimálního zdraví a síly.